zeZadarova

Chovatelská stanice
19. 5. 2018

Jakoby to bylo včera !!!

Ano, jakoby to bylo včera, jenže nastal čas loučení. Tohle je snad těžké období pro každého chovatele. Věděla jsem, že to bude těžké, ale tohle jsem nečekala :(. Dvounohá pláče, ale moc dobře ví, že její chlupaté kuličky se mají báječně :) a moc děkuji VŠEM za zprávy z domova. 

AMAX - jako první do světa vyrazil Maxíček, náš lvíček. Je to veselé štěňátko, jeho lumpárny mne vždy dokázaly rozesmát. Má pohled tatínka :) a doufám, že z něj vyroste stejně sebevědomý, krásný, poslušný a vyrovnaný pes !!! 

ARANELKA - naše první černoznakatá holčička, mix maminky a babičky, prostě Aranelka Caramelka :). Aranelka je malá průzkumnice, velmi hodná, mazlivá, hravá fenečka, která si dokázala na sourozence pěkně došlápnout :). 

Arwen Victory - Torynka malá zahradnice :). I první zprávy z domova potvrzují, že Torynka je milovník záhonků. Prej nejlepší běhání, je běhání mezi kopečkama brambor. Je to krásná mazlivá holka, která vždy byla u nějaké lumpárny. Můžeme se na ní těšit na výstavním poli :). 

Alassea - malá skokanka :) s radostí se rozběhla a zakousla do nejbližšího lýtka :), ale opět velmi hravá, mazlivá a moooc pěkná fena. I ona mi zůstane v srdci NAVŽDY !!!

Almion - Mio náš méďa Béďa, největší chlapák až do odchodu do nového domova. Roztomilý kukuč, hravý a veselý pejsek, občas trochu samotář, ale báječný psík :).

Doma nám zatím zůstávají 3 chlupaté kuličky, díky  za ně :). Ainessko, Atrík a jitřenka Auressel. Příští týden vyrazíme na malou socializační procházku na naší ulici :). Budeme si užívat to chlupaté štěstí co to dá.

Fotky z nových domovů přidám na rajče co nejdříve !!! 

12. 5. 2018

7. týden spolu :) týden plný NOVINEK !!!

V pondělí zvládli všichni očkování i čipování na 1*, všichni mají modrý EUROPASS !!! Mrňouskové jeli poprvé autem, poprvé byli v kleci a na veterině. Moc děkuji za pomoc mé kamarádce Blance a její Domči. Paní doktorka byla moc hodná, nechala štěnda po vyšetření pobíhat po ordinaci a to jim velmi pomohlo se uvolnit :) některým až moc. Dvounohá koupila bolestné ( super míčky s nožičkama a přetahovací žirafu). 

V pátek k nám přijela na návštěvu chovatelka Asperky s přítelem. Asperka se mohla zbláznit radostí a štěndům se dostalo plno mazlení, drbání a taky se můžete těšit na párádní fotografie mrňousků :). Jana fotí nádherně !!! Moc děkujeme za návštěvu a dárečky :). 

Dnes byl velký DEN. Přijela k nám poradkyně chovu Hana Jemelková  aby posoudila vrh k zápisu na PP.

Celkové hodnocení vrhu - štěňata vyrovnaná, hravá a výborně socializovaná. Kondice matky výborná. Průměrná váha pejsků 7,175 kg, fenky 6,625 kg. Skus nůžkový, varlata u kluků obě, kýla se nevyskytuje u žádného štěňátka :). 

Asi se budu opakovat, ale štěňátka rostou raketovou rychlostí. Krásně už baští suché granulky, ale dvounohá je stále rozmazluje a přidává jogurt a tvaroh. Asperka stále kojí :), takové malé svačinky na přilepšenou, statečná holka to je. 

6. 5. 2018

Nickoušek slaví !!!

V sobotu oslavil Nick své 7. narozeniny !!! Přejeme Nickouškovi mnoho šťastných dnů, pevné zdraví a stálou spokojenost do dalších psích let. Máme Tě moc rádi !!

 

29. 4. 2018

5. týden spolu :) a je to čím dál větší sranda...

No páni ..... už 5. týden, tak rychle to utíká. Mrňousci už pěkně řádí a dvounohá trochu šílí :) a my nechápeme proč. Ráno nám začíná velmi zábavně, dvounohá chodí po čtyřech a máchá hadříkem, my ji pomáháme, koušeme ji do prstů, kotníků a taháme ji za pyžamo :). Potom nás pustí na chodbu a tam je taková velká bota, ale žabka je nejlepší a šup na zahradu. Na zahradě máme tunel, domeček, iglů a spoustu hraček, ale nejlepší jsou kytky, smetáček a taková Azalka, ta je nejlepší. 

Štěňátka se mají výborně, stále krásně přibírají, řádí už jako čert, ale stále hodně spinkají a nabírají sílu na lumpárny. Celý týden bylo nádherně a přijelo nás návštívit hooodně skvělých lidiček :). Moc děkuji za návštěvu Renči a už se tešíme na příště a po mateřské na tréninky NW. 

Ještě musím napsat pár NEJ. Největší buřtík je opět Almion ( Mio), je to zároveň zatím velký pohodář. Největší křiklouni pro tento týden jsou Arwenka, Artík a Alassea. Proč křiklouni, protože když potřebuji něco udělat, zavřu je na chvíli do kotce a to se jim moc nelíbí, ale vztekají se jen chvíli :). Amax ( Maxík) je tunelář :), miluje tunel a lítá v něm jako šílený. Aranelka je pěkná výletnice a našla cestičku kudy se dostat na zbytek zahrady. Její spací polohy jsou prostě NEJ. Ainesso je ráno první u dveří od pokoje a dere se ven na zahradu. Dostat Nesíka večer zpět domů  je někdy nad mé síly,  musím povolat posilu. Auressel je neskutečně mazlivá a moooc se jí libí moje postel, taky večer pěkně skáče a pokouší se vyškrábat do postele :). 

Přejeme všem krásný týden, MY si jej určitě užijeme :)

27. 4. 2018

Všechna štěňátka jsou rezervována :)

Dnes už s jistotou mohu říci, že všechna štěňátka jsou rezervována !!! Ve středu proběhlo poslední osobní setkání a s výběrem budoucích páníčků jsem spokojená. 

Alassea - ve středu se konečně setkala se svou budoucí rodinou i Alíša. Alíška poputuje do České Třebové a bude bydlet v domku s obrovskou zahradou. Budoucí páničci mají malou dcerku a musím ji velmi pochválit ! Moc hezky se po celou dobu návštěvy chovala k pejskům ( malým i velkým) a Asperka ji odměnila velkým lízancem :). Děkujeme za dárečky a milou návštěvu.

V uterý si štěňátka opět pohrála s holkama od mé kamarádky z dětství. Musím zmínit, že obě její dcery znám už od plenek a jsou to moc fajn holky. Obě holky mi také pomohly vybrat jména pro 2 štěňátka. Sára pojmenovala růžovou Aranelku  a Domča modrého Ainessa. Velké poděkování také patří jejich mamice !!! Nejenže mi tady posílá holky na socializaci mimísků, ale i za dáreček pro všechny štěňátka v podobě plyšové hračky. Moooc děkuji.