zeZadarova

Chovatelská stanice
15. 3. 2018

Přípravy jsou v plném proudu !!!

Bříško se kulatí (52 den březosti) a přípravy jsou v plném proudu. Pokoj pro štěňátka je připraven a začínáme s návykem na porodní bednu. Renovace kotce stále pokračuje, pokud nám počasí o víkendu dovolí, práce na kotci bude pokračovat. Pár fotek z dnešního krásného dne a z příprav na porod ZDE

25. 2. 2018

Asperka trénuje NW

 S Asperkou chodíme trénovat od listopadu 2017. Jsme na začátku, ale mooooc nás to baví, navív máme bezva trenérku Lenku Parůžkovou. Momentálně se učíme vyhledávat olejové silice (skořici). Přikládám krátké video naší dosavadní práce. Zde 

V krátkosti o čem NW je ( zdroj Czech Nosework Club):

Nosework je disciplína, která není omezená plemenem psa, jeho mobilitou, fyzickou zdatnosti a už vůbec ne věkem. Každý psí senior má jedinečný nos a může excelentně a aktivně pracovat nosem i v pokročilém věku. Nosework je skvělým řešením pro psy úzkostné a reaktivní. Při této práci se zvedá psí sebevědomí a zároveň se neuvěřitelně posiluje společné pouto pán + pes prostřednictvím týmové práce.

Nosework je psí sport, založený na vyhledávání specifických pachů v nejrůznějších prostředích a situacích. Prostředí a lokality se mohou měnit dle potřeb a situace jsou odlišné vlivem počasí, ročního období a časem v průběhu dne, kdy je specifický pach vyhledáván.

Na základě zkušeností z dlouholeté práce noseworkových nadšenců z Velké Británie a respektem k jejich zkušenostem, byl vypracován jednotný postup práce a zkouškový řád, který umožňuje mezinárodní spolupráci, pořádání zkoušek a závodů s noseworkovými kolegy ze Slovenska, Polska, a Velké Británie, kde pracují se stejným typem pachových vzorků – olejovými silicemi.

Cílem spolku je dosáhnout, aby byl nosework bezpečným, spravedlivým a radostným psím sportem, přístupným pro všechny psy a psovody.

 

 

20. 2. 2018

Kalendář březosti ...

Každý den sleduji, jak se našim budoucím štěňátkům daří. Dnes 29 den březosti :). Embrya se plně vyvinula do miniaturních psíků. Můžete kouknou sami na kalendář.  Asperka hodně spí, její apetit dosahuje vrcholu a je velmi, velmi a znovu velmi mazlivá. 

 

16. 2. 2018

Březost potvrzena !!!!

Máme obrovskou radost a můžeme se těšit na štěňátka :). 

Dnes byla Asperka na ultrazvuku, aby nám paní doktorka potvrdila naše tušení.....a je to tam. Na štěňátka se můžeme těšit okolo 27.3..

Otec našich štěňátek Aik Carpathia Heart .

Aik je osobnost - Pan pes. Naprosto vyrovnaný, nemá problém s lidmi ani se psy. Od začátku se na výstavách předvádí jako profík i bez tréninku a opravdu si je užívá. Velice rychle se učí na poslušnosti a nesmírně ho baví i obrany, kde si jej figurant moc chválí. Jeho nejoblíbenější činností, hned po žrádle, je provokování Kenyho nebo neustálé otravování s hračkou v hubě.

 

15. 2. 2018

Máme chovatelskou stanici ze Zadarova !!!

Přišel nám konečně opožděný dáreček z FCI - schválení názvu chovatelské stanice!

Název chovatelské stanice vychází z místa, které je mému srdci velmi blízké. V malebných BESKYDECH se nachází roubenka obkolopená lesy a loukou. Je to naše chaloupka, kterou pronajímáme pod názvem Ubytování Zadarov. Pro nás doslova ráj na zemi, kde kromě nádherné přírody a útulného ubytování, najdete také naše ovečky, včely a pobíhající dva štastné hovawarty ze Zadarova :).